Close
Close

נגישות

Interface

Adjust the interface to make it easier to use for different conditions.

תנועה במוזיאון

סדרת מופעי מחול בגלריות המוזיאון

מדי יום שלישי במהלך חודש דצמבר יתקיימו מופעי מחול ברחבי המוזיאון, שיעירו את התערוכות והיצירות לחיים. בכל יום שלישי יופיע הרכב אחר, ויעלה את המופע פעמיים.

המופעים כלולים במחיר הכניסה למוזיאון | הכניסה לילדים חינם

 

 


תכנית המופעים


 
יום ג' | 7.12 | 17:30, 19:00
אנסמבל ריקוד אפריקאי | "מאחורי המסיכה", ליד היצירה "והיתה הקשת"

לרכישת כרטיסים

 

יום ג' | 14.12 | 17:30, 19:30
הורה ירושלים, שלושה מופעים בערב אחד:
"טעימות מהמזרח" | בכניסה לאגף לארכיאולוגיה
"בראשית" | בגלריית מנורות חנוכה, האגף לאמנות ותרבות יהודית
"Energy Conversation" | בגלריה לאמנות ישראלית

לרכישת כרטיסים

 

יום ג' | 21.12 | 17:30, 19:00
סדנת המחול ורטיגו | "ענייני אהבה" | בתערוכה "הווה מתמשך: חדש באמנות עכשווית"

לרכישת כרטיסים

 

יום ג' | 28.12 | 17:30, 19:00
קולבן דאנס | "נוח" | בתצוגת פופ ארט, הגלריה לאמנות מודרנית

לרכישת כרטיסים

 

 

 


על הלהקות והמופעים


אנסמבל ריקוד אפריקאי – "מאחורי המסיכה"

אנסמבל ריקוד אפריקאי היא קבוצת מחול של אמנים מרקעים אמנותיים שונים (תיאטרון, מחול ועוד( ובעלי ניסיון של כמה שנים במחול אפריקאי .האנסמבל מציע מופע המשלב בתוכו ריקוד תיפוף אפריקאי הבנוי מריקודים אנרגטיים סוערים ומוסיקה ושירה מלודית.

המופע משלב ריקודים ומקצבים בהשראת הריקודים המסורתיים של מערב אפריקה, כגון טקסי חניכה וריקודי מסיכות. המופע בליווי מוסיקה חיה בתופים מסורתיים ממערב אפריקה .מתאים לכל המשפחה!

 
כוריאוגרפיה : יעל שרוני
רקדנים: תום זמר , תמר גולומב, אמנון פרג הנבל, לאה מלכה סילבר, אורית רלוי, ניר פאר, איתן נחמיה, אלה לביא ויעל שרוני

צילום: יובל כהן

 

הורה ירושלים

להקות הורה ירושלים הן הלהקות הייצוגיות של העיר ירושלים הפועלות במסגרת עמותת הורה ירושלים – עמותה עירונית למחול וזמר. הלהקות משמרות, מציגות ויוצרות, זה העשור השישי, את מורשת הפולקלור הישראלית במחול. במופעיהן מציגות הלהקות פולקלור ישראלי, פולקלור עולמי, מחול אתני ומחול עכשווי. רפרטואר הלהקות, העיבודים המוסיקליים הייחודיים והתלבושות המרהיבות מייצרות מיצג מרהיב של ישראל היפה הצבעונית והתוססת על שלל עדותיה וטעמיה.

 

"טעימות מהמזרח"

במופע יופיעו רקדניות מלהקת "איזיס", הלהקה הירושלמית למחול מזרחי, מבית הורה ירושלים, בניהולה של דורית ייני. הרקדניות תופענה במחרוזת אוריינטלית.

כוריאוגרפיה : דורית ייני
תלבושות: דורית ייני
רקדניות: אודט יפה, יעל גלפנד, מירי שימדע

צילום: אוליבר מילר

 

"בראשית"

שני רקדנים בבית יהודי אחד, פותחים דלת להיכל, נכנסים פנימה למסע של ריקוד משותף. פנים באחור, פנים בפנים, כתף אל כתף, ידיים משולבות יוצאים למסע משותף. מתקרבים ומתרחקים, נוכחים יחד. מקשיבים לסוד האהבה שבינינו. אהבה יהודית מקודשת.

כוריאוגרפיה וביצוע: יובל ולירון אזולאי

צילום: נטשה סחנש

 

"Energy Conversation"

עבודת סולו הבוחנת את מקור התנועה המתמדת שלנו - מה עוזר לנו להיות תמיד בתנועה, מה הסיבה הבסיסית לתנועה ואיך תנועה משתנה בהשפעת הזמן? העבודה מתעסקת בשאלות פילוסופיות: כיצד התנועה עצמה מייצרת תנועה, ואיפה בתוך זה נמצא הרצון שלנו כבני אדם? האם על ידי הבנה ופירוק הדרגתי של התנועה למרכיביה, אנו זוכים ב"שלמות" והארה, או האם אנו מביאים את עצמנו להתשה עצמית?

כוריאוגרפיה וביצוע: יוליה מז'צקיה
מוזיקה מקורית: איתי תמרוב
תלבושת: עדי עיר

צילום: יגור פרברוב

 

סדנת המחול ורטיגו - "ענייני אהבה"

נולדנו לעולם הזה בגופים נפרדים, אנו כמהים להתחבר ולחלוק את חיינו עם אחרים. במרדף אחר משאלת לבנו אנו מאמצים את דופק החיים, מתנודדים בלי סוף בין פרידה וחיבור, בדידות ואהבה.

כוריאוגרפיה: קרן חורש-בגון
מוזיקה: איתי דלומי
שמות רקדנים: אביגיל קרבי, גילי דדון, גל בן טוב, גלי מטיס, הילל בן צבי, זיו הלוי, מעין סיני, ניצן לוק, נעמה אבני, אתליה גלינה, אופק סעדה, שלום גיל, תמי אריאלי

צילום: רפאל זלצר

 

קולבן דאנס - "נוח"

שני החדרים בהם יתרחש המופע מופרדים זה מזה בקיר שקוף שמאפשר חיבור וניתוק כאחד. בחדר אחד מוצגת חזיית ענק של ספק אישה מיתולוגית ענקית, ספק התגלמות מושלמת של משאלה גברית לחזה שופע אינסופי. בחדר השני, כמעט במרכזו, ניצבים שני גברים גב-אל-גב, כמו זוג תאומים, או זוג שמרמז על קירבה וזרות בתוך הזוגיות שלהם.

כל הווריאציות האלה על שניים ועל זוגיות ישתקפו גם ביצירת המחול שתבוצע בהם, שתנוע בין מערכות זוגיות שונות: שני ילדים במשחק תמים שנוגע באופן נאיבי גם בצד הארוטי של החברות ביניהם, זוג שדונים שמשקפים זה את זה תוך ריסוק המראה המשותפת שלהם, שתי נשים במערכת יחסי כוח משתנים ועוד. במהלך המופע יקיף הקהל את ההתרחשויות, תוך שהוא צופה בהן לעיתים בקרבה אינטימית ולעיתים דרך מחיצה מפרידה ומרחיקה.

מאת: אמיר קולבן
רקדנים: לורלין אנדריי, סוניה זוולסקה, יעל אבירם, אילה אבירם, מור בירגר,  הראל גרז'וטיס, פטריק דה האן, סיימון גנאגי,  ויבהור דב

צילום: אפרת מזור