Close
Close

נגישות

Interface

Adjust the interface to make it easier to use for different conditions.
 ZOOM IN

ZOOM IN

מפגשים מקוונים במוזיאון ישראל

אם אי אפשר להגיע למוזיאון, המוזיאון יגיע אליכם.

 

בימים אלה שבהם לא ניתן לבקר במוזיאון אנו מציעים מפגשים מקוונים  בנושאים מגוונים לגילאים השונים, המביאים את מוזיאון ישראל אליכם.


חפצים מספרים: מנורות חנוכה

אוסף מנורות החנוכה של מוזיאון ישראל הוא מהמגוונים והמרהיבים בעולם. במפגש המקוון נכיר מנורות חנוכה מרחבי העולם, נבדוק ממה הן עשויות, כיצד הן מקושטות ומה הן מספרות על מי שיצר אותם. (לכל הגילאים)


טבע במוזיאון ישראל

התקופה האחרונה מזמנת לנו שינויים. מצד אחד לא תמיד אפשר לצאת מהבית ואנחנו מתגעגעים לחוץ ולטבע, ומצד אחר המרחבים הפתוחים הם לעיתים המקום הבטוח ביותר להיות בו. במפגש זה אנו מזמינים אתכם לבילוי מקוון בגן האמנות שסביב מוזיאון ישראל ולהכרת יצירות האמנות שמכניסות את הטבע למוזיאון.  (לכיתות א-ב)


מי מביט אלי מהציור?

במפגש זה נתמקד בדיוקנאות מהעת העתיקה ועד ל'סלפי' של ימינו.  נברר מדוע בחרו לתאר דמויות מסוימות ולא אחרות ובאיזה אופן עשו זאת, נספר את הסיפורים שמאחורי הדמויות וניצור דיוקן אישי המשקף את התקופה שאנו חיים בה. (לכיתות ג-ד)


בעקבות הכתב העברי

מסע בעקבות התפתחות הכתב העברי. נתמקד בחפצים העוסקים בהתפתחות הכתב העברי, נכיר את סוגי הכתב ונברר כיצד השתמשו בו. כל חפץ יפגיש אותנו עם מסורות ומנהגים יהודיים מן העבר שדרכו נבחן גם את הקשר שלו למנהגים וחפצים בני ימינו. (לכיתות ה-ו)


לינק אל העבר

במעבר מן הילדות לבגרות, נשתמש בחפצים המשקפים מנהגים ומסורות מקהילות ישראל כדי לשאול מי אני ומאיפה באתי?. נבחן יחד את אופני החיבור השונים שלנו למסורת היהודית ואת מקומו של זיכרון העבר בחיינו. המפגש יכלול למידה משותפת, משימה ביתית לתלמידים ודיון. (לכיתות ז,  במסגרת תוכנית "שערים")


ישראלים, יהודים ומה שביניהם

נדון בשאלות של זהות יהודית וזהות ישראלית וביחסי הגומלין בין המסורת וההיסטוריה היהודית ובין הישראליות. המפגש יכלול למידה משותפת, משימה ביתית לתלמידים ודיון. (לכיתות י',  במסגרת תוכנית "שערים")


חדש במוזיאון

מפגש מקוון בתערוכה "נופי גוף" המציגה עשרות יצירות פיסול, וידאו וציור ממגוון תקופות ומקומות, אשר מתארות את הקשרים שבין הנוף לגוף האנושי ולגופי ידע שונים. נתמקד בבחירות אוצרותיות שיוצרות דו־שיח יצירתי וחדשני בין היצירות, נתנסה בעצמנו בעבודת האוצרות, ונציע צימודים חדשים ומפתיעים של יצירות. (מגמות אמנות, על־יסודי ומבוגרים)


הפנים שמאחורי המיתוס: בעקבות התערוכה "והספינה שטה: חלוצי תרבות על סיפון הרוסלאן"   

בדצמבר 1919 עגנה בנמל יפו האונייה רוסלאן שהגיעה מאודסה, ועל סיפונה דמויות רבות שהיו עתידות להשפיע עמוקות על החברה והתרבות בישראל: המשוררת רחל, האדריכל ומהנדס העיר הראשון של תל־אביב יהודה מגידוביץ', ​חלוץ המחול והקולנוע העבריים ברוך אגדתי, ​האדריכל זאב רכטר, הצייר פנחס ליטבינובסקי  ורבים אחרים. במפגש נכיר מקרוב חמישה מהם. (על־יסודי ומבוגרים)


שאגאל ופיקאסו נפגשים במוזיאון ישראל

יצירותיהם של שני האמנים הגדולים האלה תלויות בסמוך אלה לאלה באולם לאמנות המאה ה־20. שניהם עסקו ביחסים שבינו לבינה והמציאו שפה מיוחדת לבטא זאת. בסיור המקוון נגלה את רזי הדימויים של כל אחד מהם ונדמיין מה היינו אומרים להם, לו היינו נפגשים איתם היום. (על־יסודי ומבוגרים)


לפרטים נוספים ותיאום מפגש:

veredzo@imj.org.il 

02-6708805

 

המפגשים ייערכו בזום │ משך כל מפגש: כשעה │ עלות המפגש: 400 ₪  (עד 30 משתתפים בקבוצה)