פעילויות לכל המשפחה - מוזיאון ישראל, ירושלים
Close
Close

נגישות

Interface

Adjust the interface to make it easier to use for different conditions.

טביעת אצבע

המוזיאון סגור כעת, מוזמנים להיכנס »

תערוכה חדשה: טביעת אצבע

רכסים ועמקים עדינים מתפתלים ממרכז כריות האצבעות של כולנו. הדגם הזה בעור שבקצות אצבעותינו נוצר עוד בהיותנו ברחם אימנו, ואינו משתנה כל חיינו. הוא משמש אמצעי זיהוי ומשאיר חותם המייחד כל אחד מאיתנו: טביעת אצבע. טביעת אצבע היא נושא התערוכה המוצגת כאן. יוצרי העבודות הם משתתפי החוגים לאנשים עם צרכים מיוחדים במוזיאון. כשהתבוננו בעבודותיהם במהלך השנה החולפת, גילינו רישומי קו ודגמים אישיים חוזרים שנראו בעינינו כמו טביעת אצבע או כתב יד אישי המזהה את יוצר העבודה גם בלי חתימת שמו.

פעילויות ואירועים לכל המשפחה

ברוכים הבאים לאגף הנוער והחינוך לאמנות ע"ש רות, אגף זה מרכז את כל תכניות החינוך והתרבות של מוזיאון ישראל. כאן נולדים הרעיונות ומתגבשות התכניות שמטרתם לקרב את הקהל אל המוזיאון ואל ערכי התרבות, הדעת והיופי שהוא מגלם בתוכו. 
זהו אחד מאגפי החינוך הגדולים והמובילים בעולם. אנשי מקצוע רבים מתחום החינוך המוזיאלי באים ללמוד מן הניסיון שהצטבר כאן במהלך השנים ומוצאים מקום ייחודי וקסום המשלב מקצועיות עם חוויה של למידה, משחק והנאה. 
אנו מזמינים אתכם ליצור קשר  ולצאת אתנו למסע מרתק של למידה וחוויה.
במהלך השנה כולה, ועוד יותר בימי חג ובחופשות, נערכים אירועי תוכן לילדים ולמשפחותיהם. האירועים קשורים לתערוכות המוצגות במוזיאון בכלל ולתערוכה המוצגת באגף הנוער בפרט. הפעילויות נערכות בכיתות הלימוד, בספריית האגף המוקדשת לספרי ילדים מאוירים, בסדנת המחזור, בתל הארכיאולוגי, בחצר הקיץ המיוחדת של האגף וברחבי המוזיאון.

חוגים לילדים ולנוער

אנחנו שמחים להציג בפניכם את לוח תכניות הלימוד והתרבות של אגף הנוער והחינוך לאמנות במוזיאון ישראל לשנת תש"פ 2019/2020. המחלקות השונות שלנו מציעות מגוון התנסויות עיוניות ומעשיות, המיועדות לקהל שוחר אמנות וידע בכל הגילים ובכל הרמות, בעלי ניסיון קודם וחסרי ניסיון - כל אחד ואחת מכם מוזמנים להרחיב אופקים ולהתוודע לתחומים חדשים. 

תערוכה באגף הנוער - "באוהאוס: שוברים את הכלים וכן משחקים"

מדי שנה מציג אגף הנוער והחינוך של מוזיאון ישראל תערוכה נושאית. התערוכה מיועדת לכל המשפחה, והאגף מתכנן את פעילויותיו סביב הנושא. 

במלאת 100 שנים להקמתה של תנועת הבאוהאוס מקדיש אגף הנוער והחינוך לאמנות את תערוכתו השנתית ל"באוהאוס: שוברים את הכלים וכן משחקים", והיא תוצג עד חורף 2020 . התנועה, ובמיוחד בית-הספר ההיסטורי שעמד במרכזה, מייצגים עקרונות עיצוביים ורעיונות חברתיים שהשפיעו על העולם שאנו חיים בו.
האם לימודים בבית-ספר הם סיבה למסיבה? בבאוהאוס חשבו שכן. יוהנס איטן, מהמורים החשובים בבאוהאוס, הגדיר את העשייה בבית-הספר כך: משחק. חגיגה. עבודה. התערוכה מזמינה אתכם לחזור אל הילד שבכם וליהנות ממגוון עשיר של יצירות מקור ומהתנסויות בפינות פעילות ומשחק ברוח הבאוהאוס, שהייתה חדשנית לזמנה ועודנה רלוונטית לימינו. 

ראו עוד

קרא עוד +
פעילויות
חוגים
לאנשים עם צרכים מיוחדים
חוויות משפחתיות

בר/בת מצווה במוזיאון

קסם הנייר