Close
Close

נגישות

Interface

Adjust the interface to make it easier to use for different conditions.

חוגים לילדים ולנוער

 

ההרשמה לחוגים לשנת תשפ"ב, 2022-2021, בעיצומה!

 

ילדים אוהבי אמנות המבקשים ליצור בעצמם מוצאים בחוגי אגף הנוער והחינוך לאמנות שילוב של מורים-אמנים וסביבה מעוררת יצירה.

הלימוד נעשה בקבוצות קטנות ובהשראת עולם הדמיון של הילד ועולם האמנות המתגלה בחללי המוזיאון. ההשתתפות בחוגים מעודדת התפתחות אמנותית חופשית ומאפשרת מימוש עצמי.

 

צרו קשר

בטלפון 02-6771303

מייל: hugim@imj.org.il

חוויה ויצירה במוזיאון
כיתות א'-ב'

ציור ופיסול
כיתות ג'-ד'

צילום למתחילים
כיתות ה'-ז'

רישום, ציור ופיסול
כיתות ה'-ט'

ציור דיגיטלי
כיתות ז'-ט'

רישום וציור
כיתות ז'-י"ב

 

ללמוד אמנות במקום של אמנות

 

לימוד הוא מהות התפתחות האדם. הסקרנות להכיר את הלא ידוע, לפענחו ולהשתמש בידע שנלמד ממנו מאפשרים לנו להתפתח ולגדול. כל גיל והלימוד המתאים לו. היכולת ללמוד מבדילה את המין האנושי משאר המינים, והיכולת ללמוד את הידע שנצבר על ידי הדורות הקודמים עושה את הידע הזה למסד שעליו נוסף הידע שאנו מפתחים. כל דור והתוספת הייחודית לו, עוד חוליה בשרשרת ההתפתחות האנושית.

המוזיאון הוא מוסד שהתפתח החברה המודרנית המציאה כדי לשמר את הישגי התרבות האנושית החומרית מאז ימי האדם הקדמון ועד ימינו. חלק מהותי של התפתחות התרבות בא לביטוי באמצעים חומריים, בחפצים. את החפצים האלה, השימושיים ואלה שנועדו לרומם את רוחו של האדם, אוספים ושומרים במוזיאון. מוזיאון ישראל הוא המקום שבו שמורים תוצרי התרבות האנושית החומרית של התקופות הקדומות בארץ ישראל באגף לארכאולוגיה, של העם
היהודי באגף לתרבות ואמנות יהודית, ושל האנושות בכלל והאמנות הישראלית בפרט באגף לאמנויות.

אגף הנוער והחינוך לאמנות הפועל במוזיאון מבקש לקשור את שני הקודקודים - הלימוד והמוזיאון - עם הקודקוד השלישי - הקהל הבא בשעריו. רק השילוב בין שלושת קודקודי המשולש הדמיוני הזה מביא לאיזון שאנו חותרים אליו. ייעודו של אגף הנוער, שבמרכז המשולש, הוא לתווך בין שלושת הקודקודים, בין החפץ והידע על אודותיו ובין התלמיד המבקש להכיר ולדעת.

לימוד אינו יכול להתקיים בלי תלמיד מצד אחד ובלי ידע מצד אחר. הלימוד באגף הנוער מתבסס על היכרות עם המוזיאון ואוצרותיו ועל חשיפתם לפני התלמיד, העשרת עולמו והרחבת הידע שלו, על דו־שיח בין התלמיד למורה, ועל יצירה המאפשרת לתלמיד ביטוי אישי.

הידע שגלום באוסף העצום של המוזיאון חסר ערך, אם הציבור אינו נחשף אליו, לומד ממנו וממשיך להתפתח בזכותו. אין התפתחות בלי לימוד הידע הקיים - ידע, שהתובנות הנובעות ממנו מוליכות לפיתוח חשיבה עצמאית ויצירה אישית, המייצרת בתורה חוליה נוספת בשרשרת ההתפתחות האנושית. תכונית אגף הנוער והחינוך לאמנות לשנת הלימודים תשפ"א מזמינה אתכם ללמוד אמנות במקום של אמנות - במוזיאון. התוכנית מתבססת על שלל אוספי מוזיאון ישראל, שהוא המוזיאון הגדול בארץ, ועל החפצים המוצגים בו, ומציעה מבחר דרכי לימוד, המותאמות למגוון הקהלים, הצרכים והכישורים המשתנים של המשתתפים.

תוכניות אגף הנוער מיועדות לילדים, לנוער ולמבוגרים, לחיילים ולאנשים עם צרכים מיוחדים, לקבוצות, ליחידים ולדוברי עברית, ערבית ואנגלית. אנו גאים ביכולתנו לתת לכל אדם הבא בשערי המוזיאון את המענה התואם לייחודו, לרצונותיו ולצרכיו. במחלקת ההדרכות תוכלו לבחור את ההדרכה המתאימה לכם ביותר לביקור חד־פעמי או לסדרת ביקורים בתערוכות המוזיאון, להיכרות וללימוד הנושא החשוב לכם. במחלקת החוגים תוכלו ללמוד במשך שנת לימודים שלמה את הנושא
הקרוב לליבכם, להעמיק ולהתאמן בו, ולשלב את היצירה האישית בכיתה עם ביקורים באולמות התצוגה ובתערוכות המוזיאון.

במחלקת ההשתלמויות, המיועדת בעיקר לעובדי הוראה ולמבוגרים, תוכלו ללמוד איך להשתמש באוצרות המוזיאון כמשאב למידה והוראה, וכמובן - כמקור להעצמה אישית. במחלקת תוכניות ההעשרה, ובמרכזה התוכנית "שישי... במוזיאון", תוכלו ליהנות ממבחר קורסים עיוניים ומעשיים בנושאי אמנות ותרבות, הנערכים אחת לחודש, בימי שישי בבוקר. בחדר המיחזור ובספריית האיור של אגף הנוער תוכלו ליהנות ממגוון פעילויות יצירה לכל המשפחה ומשעות סיפור לגיל הרך המשלבות תיאטרון בובות, תנועה ואמנות. תערוכת אגף הנוער בשנת תשפ"א, 1001 דמויות של יעקב קאופמן, מיועדת לכל המשפחה ומציגה את  יצירתו הייחודית של האמן, המתאר באמצעים פשוטים ובהומור מגוון של תכונות אנושיות ושל סוגי אנשים, ומעמיד מראה המשקפת את החברה האנושית ותכונותיה המורכבות. תצלומי הדמויות מלווים את החוברת שבידיכם. הימים הם ימי קורונה, ימים מאתגרים שאת הצפון בהם לא נדע. לכן, אם נידרש לכך, ניצור חלופות הוראה דיגיטליות שישתוו ככל האפשר לפעילות המתוכננת הרגילה.

אני מאמין שהתוכנית העשירה המוצגת לפניכם בחוברת תאפשרלכל אחד ואחת מכם למצוא לעצמו את הדרך המתאימה להצטרף למשפחת אגף הנוער וליהנות מעושרו הרוחני של מוזיאון ישראל.

 

בברכה,
אלדד שאלתיאל
אוצר בכיר, מנהל מחלקת חוגים

 


 

הרשמה לחוגים
• תחילת הלימודים ביום א', י"א בחשוון תשפ"ב, 17.10.21
• סיום הלימודים ביום ה', כ"ד בסיון תשפ"ב, 23.6.22
• לוח החופשות מותאם ללוח החופשות בבתי־הספר
• ההרשמה תחל ביום א', כ"ד תמוז תשפ"א, 4.7.21
• הנחה של %10 תינתן לנרשם שני מאותה משפחה ולנרשמים לשני חוגים ויותר
• מחיר החוג כולל חומרים, אלא אם צוין אחרת
• אם לא תתאפשר הוראה פנים אל פנים עקב הקורונה, ייערכו השיעורים באופן מקוון
• פרטים והרשמה בטל' 02-6708961, 02-6771303
• הנרשמים לחוגים מקבלים כרטיס מנוי שנתי למוזיאון


לתנאי ביטול ההרשמה והפסקת הלימודים לחצו כאן

 

זכויות היוצרים של העבודות שהוכנו בחוגים הן של אגף הנוער והחינוך לאמנות ע"ש רות, מוזיאון ישראל, אלא אם העבודות נמסרו לתלמידים.

הפסקת לימודים
אגף הנוער והחינוך לאמנות ע"ש רות שומר לעצמו את הזכות להפסיק את הלימודים לתלמיד או לתלמידה כפי שימצא לנכון. מי שהופסקו לימודיו יזוכה בחלק היחסי של שכר הלימוד, בהתחשב במשך לימודיו בפועל.