Close
Close

נגישות

Interface

Adjust the interface to make it easier to use for different conditions.
הדרכות למוסדות חינוך

הדרכות למוסדות חינוך

 

הסיורים המודרכים בתערוכות המתחלפות ובתצוגות הקבע מותאמים לבני כל הגילים ולמגוון זרמי החינוך. נושאים שנלמדים במערכת החינוך מותאמים ומעובדים לסיור. כל ההדרכות פעילות וחווייתיות ומותאמות לכל קבוצה על-פי אופייה וצרכיה. משך כל ההדרכות שעתיים, אלא אם צוין אחרת. שפת ההדרכות: עברית, ערבית ואנגלית.

לפני יצירת קשר עם מחלקת ההדרכות על מנת להזמין סיור מודרך, הכינו רשימה של תאריכים אפשריים, שעות ביקור ומספר המשתתפים בסיור. כמו כן אנו ממליצים לגלוש באתר המוזיאון כדי לבדוק אילו תערוכות מתחלפות מוצגות במועד הרלוונטי.


תכניות ייחודיות לתלמידי ירושלים בלבד

תכנית היתרון הירושלמי הדרכות מסובסדות במסגרת "היתרון הירושלמי", תכנית חינוך לתרבות מטעם עיריית ירושלים. ירושלים עשירה בנכסים תרבותיים ייחודיים, המזמנים למידה משמעותית וזיקה אישית בין ילדי העיר לירושלים. מחלקת ההדרכות פיתחה מסלולים מיוחדים וחדשים לתלמידים הלומדים במסגרת זו.

תכנית מצוינות באמנות - לתלמידי ירושלים בלבד! מטרת התכנית לפתח מצוינות באמנות בקרב תלמידי כיתות ד'-ה' בירושלים. התכנית מיועדת לתלמידים שוחרי אמנות המעוניינים לפתח את מיומנויותיהם וכישוריהם, בתחומי יכולת הביטוי, חשיבה יצירתית ומנהיגות.


סיורים לשנת תשפ"א

אוויר לנשימה סיור מודרך בגן האמנות - בואו להכיר את הפסלים, את האמנים ואת הסיפורים שמאחוריהם בגן האמנות המיוחד של מוזיאון ישראל. הדרכה באוויר הפתוח.

האחר הוא אני לילדי גן־חובה איך מפתחים סובלנות, אנושיות, אכפתיות, הבנה ורגישות לצרכיו של האחר דרך יצירות במוזיאון? ואיך מגלים מצבים שבהם כל אחד

מאיתנו הוא בעצם "אחר?"

 הכי־הכי במוזיאון לכיתות א-'ו׳ כמו ילדים רבים, גם למוזיאון ישראל יש אוסף משלו. בסיור זה נכיר את אוסף המוזיאון ונגלה את היצירה היקרה ביותר באוסף, את החפץ העתיק ביותר, את הפסל הכבד ביותר ועוד ועוד.

 הרפתק־אות לכיתות א' סיור היכרות עם המוזיאון באמצעות חיפוש אחר אותיות האלף-בית המסתתרות באולמות התצוגה. בסיור ייחשפו התלמידים לשלל מוצגים וחומרים ויקבלו ספרון מתנה.

חגיגת ספר תורה לכיתות ב' ולמתעניינים בתרבות היהודית הזדמנות להכיר את אוסף ספרי התורה המקוריים המוצגים במוזיאון: מקטעי המקרא העתיקים בעולם ועד לספרי תורה מן המאות האחרונות

אין כמו בביתלכיתות ג-'ו' הבית במובן הפיזי ובמובן הרגשי של ביטחון, ביתיות, השתייכות, הגנה ותמיכה. הסיור עובר בין אגפי הארכאולוגיה, האמנות והתרבות והאמנות היהודית.

 מסע עולמי במוזיאון ישראל  לכיתות ג-'ו היכרות עם השאמאן האפריקאי, עם הצ'יף האינדיאני ועם האציל האירופי במסע בין יבשות ובין תרבויות, המלווה ביצירה ובמשימות. כל משתתף יקבל "דרכון אישי."

ציירים ליום אחד לכיתות ג-'ו' מדוע ביקש ון־גוך לצאת לשמש? למה צייר מירו על שפת הים? במהלך הסיור נכיר את כלי הצייר, מהמכחול ועד צבעי השמן, נלמד על משיכות מכחול ועל פאל ֶטה וצבעים ונתנסה בציור על בד.

 מספיק לחפור! לכיתות ד-'ה' על עבודת הארכאולוג: מה הוא מוצא באדמה? כיצד משחזרים תקופה שלמה מן הממצאים שמצא הארכאולוג? 

 מהסמל אל האות: תולדות הכתב העברי לכיתות ה-'ו' על ההתפתחות מכתב התמונות להמצאת הכתב האלפביתי - מן המהפכות הראשונות בתולדות האנושות - ועד למהפכת הטכנולוגיה והאימוג'י.

יחיד ויחד לכיתות   ט'-יב' ביקור בארבעת אוספי המוזיאון הגדולים, במיוחד באוסף האמנות, ובחינת יצירות שעוסקות בפרט, בקהילה, ביחסי הגומלין ביניהם, בערבות הדדית, בהזדהות ובדאגה לכל אדם.

 בעקבות התנ"ך לכיתות ט-'י"ב התוודעות אל כתבי־היד הקדומים של התנ"ך בהיכל הספר ולממצאים ארכאולוגיים ויצירות אמנות המספרים את סיפורי התנ"ך מכיבוש הארץ ועד שיבת ציון.

מאוצרות מוזיאון ישראל לכיתות ט-'י"ב מבחר מאוצרות המוזיאון המוצגים באולמות הארכאולוגיה, בהיכל הספר ודגם ירושלים בימי הבית השני, באולמות לתרבות ואמנות יהודית ובתערוכת הקבע של האמנות הישראלית.

ירושלים לבני כל הגילים חשיבותה של ירושלים והקשר אליה לאורך ההיסטוריה.

סיורים בתערוכות מתחלפות  מוזיאון ישראל מתחדש בכל שנה בשלל תערוכות מתחלפות. למידע נוסף על התערוכות, היכנסו לאתר המוזיאון: www.imj.org.il

 


סדנאות מעשיות לאחר הסיור המודרך

הסדנאות מציעות דרך חווייתית להטמיע את זיכרון הביקור בגלריות המוזיאון. הסדנאות מותאמות לתוכני ההדרכה והסיור בגלריות.
התנסות באנימציה קלאסית: סטופ-מושן, טכניקה ליצירת סרטוני וידאו מתמונות סטילס. המשתתפים בסדנה ייצרו סרט קצרצר בהשראת תוכן הסיור שבו השתתפו.
סדנת צילום מונחית בגלריות : סדנה בשילוב שימוש בטלפונים חכמים, שבאמצעותם התלמידים מכירים את עצמם ואת היצירות באופן מיידי וישיר. השימוש בטכנולוגיות הקרובות ללב המבקרים הצעירים מאפשר להם לגלות את המוזיאון מזווית חדשה ומפתיעה. תנאי השתתפות: טלפון חכם טעון מראש .
סדנת הדפס על לוח לינולאום
סדנת רישום מונחית בגלריות מול יצירות מקור


תכניות ייחודיות

תכנית "שערים"
מוזיאון ישראל מזמין את תלמידי כיתות ז׳ וכיתות י׳ להכיר את זהותם היהודית והישראלית.
כיתות ז' – לינק אל העבר: במעבר מילדות לבגרות, נשאל: מי אני?
מאין באתי? ונחפש את התשובות במסורות, במנהגים ובפריטים מקהילות ישראל השונות.
כיתות י' – יהודי, ישראלי ומה שביניהם: במהלך הסיור נבחן אבני יסוד בתרבות היהודית והישראלית דרך חפצים ויצירות אמנות המוצגים במוזיאון.
הכניסה וההדרכה לסיורים במסגרת תכנית ״שערים״ בנדיבות קרן מיימונידיס.
הרשמת התלמידים לתכנית עד veredzo@imj.org.il ,1.10.2020

תכניות להערכה חלופית
למגמות אמנות, היסטוריה, ספרות, היסטוריה של עם ישראל וארכיאולוגיה.
ההערכה החלופית מודדת היבטים רגשיים, חברתיים ובין-אישיים נוסף על יכולות אקדמיות של התלמידים. על כן אנו מציעים להפוך את התלמידים ל"מדריכים במוזיאון" במגוון תחומי ידע. צוות ההדרכה מציע ליווי צמוד למורים שמכינים תכניות להערכה חלופית וליווי של התלמידים בהכנת ההדרכות במוזיאון. בתהליך הכנת ההדרכות במוזיאון התלמידים נחשפים לתהליך חקר במגוון נושאים, שבמהלכו הם מזהים בעיה ומגדירים אותה, אוספים מידע רלוונטי ומנתחים אותו.

מוזיאון מארח בית-ספר
פעילות לבית-ספר יסודי שלם במוזיאון, במסגרת ביקור בירושלים או פעילות סוף שנה. לכל שכבת גיל נציע פעילות אחרת. עד 500 משתתפים. יש להירשם בתחילת שנת הלימודים.


הדרכות למגמות

מגמות אמנות יום מגמה מרוכז, ובו סיור מודרך, מפגש עם אוצר או אמן וסדנה מעשית לפי דרישה ולפי התערוכות המוצגות במוזיאון, בעיקר המתחלפות. נושאי הסדנה המעשית: רישום מונחה בגלריות המוזיאון | אנימציה בשיטת 'סטופ־מושן' בשילוב חומרים או בעזרת צילום תנועות גוף בהשראת היצירות | הדפס | פיסול

מגמות אמנויות העיצוב  ההדרכות למגמות העיצוב מקנות ידע על העולם החזותי בכלל ועל עיצוב המוזיאון והתערוכות המתחלפות בפרט. החשיפה למגוון התערוכות מאפשרת לגבש כלים להבנת השפה החזותית אפשרות ליום מגמה מרוכז, הכולל סיור מודרך, מפגש עם אוצר או אמן ושילוב סדנה מעשית בהתאם לדרישה ולתערוכות המוצגות במוזיאון, בדגש על התערוכות המתחלפות.


תכנית לסטודנטים בתחומי ההוראה מחלקת ההדרכות של המוזיאון מציעה תוכנית ייחודית בה יתלוו סטודנטים להוראה לסיורים מודרכים בתערוכות המוצגות במוזיאון. הסיורים מזמנים אפשרות לעקוב אחר תהליך הלמידה הייחודי ולבחון את משמעות ההוראה הבלתי פורמלית במקום כמו המוזיאון. הדרכות לאנשים עם צרכים מיוחדים

תכנית ההדרכה לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים נבנית בשיתוף עם המוסד המזמין ומותאמת לקשת רחבה של מוגבלויות, מגיל הגן ועד גיל הזהב.
הסיורים מתאימים למסגרות חינוכיות, לצוותי הוראה, למועדונים ולמשפחות.
תעריפי ההדרכות לבעלי צרכים מיוחדים מוזלים ומסובסדים
הדרכה לקבוצה: 180 ש״ח; הדרכה וסדנה: 250 ש״ח
רצוי לתכנן רצף של מפגשים. הנחה למזמינים 5 הדרכות ומעלה לאותה קבוצה.
לפרטים: timnash@imj.org.il טל' 02-6771379


לייעוץ והכוונת תכנים
talyawe@imj.org.il טל' 02-6771305
לתיאום הדרכות לדוברי השפה הערבית
ahmadsa@imj.org.il טל' 02-6708036
לתיאום הדרכות לבתי-ספר ולמוסדות חינוך
veredzo@imj.org.il טל' 02-6708805
להשתלמויות גננות ותלמידים בגיל הרך
ellaco@imj.org.il טל' 02-6771308


תעריפים

הדרכה בת כשעתיים: 30 ש״ח למשתתף
סדנה מעשית: תוספת בסך 28 ש״ח למשתתף
סיור מודרך משולב בסדנה מעשית: 58 ש״ח למשתתף
סדנת צילום מונחה בגלריות: תוספת בסך 20 ש״ח למשתתף
תעריף מינימום לקבוצה: 640 ש״ח
מורים: כניסה והדרכה – עד שעתיים, עד 30 משתתפים: 1,200 ש״ח;
שלוש שעות: 1,500 ש״ח; סדנה לפי משתתף: 30 ש״ח
למשתתפים בהדרכות יוענק שובר לכניסה נוספת למוזיאון
בשנת תשפ"א
מורים מלווים יקבלו שובר כניסה אישי
כיתות שהודרכו במוזיאון מוזמנות לשוב ולבקר בו חינם, בליווי המורה ובתיאום מראש עם מחלקת ההדרכות
 


תנאי ביטול

אפשר לבטל פעילות עד יומיים לפני המועד שנקבע
ביטול הדרכה ביום שנקבע יחויב במחיר מלא
איחור של עד 30 דקות יקצר את זמן ההדרכה
איחור של יותר מ 30 דקות יביא לביטול ההדרכה