אם אינך יכול לקרוא קובץ זה בצורה תקינה לחץ כאן
|  מכלול היכל הספר  |  גן האמנות  |  תערוכות  |  אגף הנוער  |  אירועים  |  מוזיאון רוקפלר  |  בית טיכו  |  פינת המנויים  |  מידע למבקר  |

www.imj.org.il


מבקרים ומבקרות יקרים,

ב– 26 ביולי נחנך מוזיאון ישראל המחודש בתום שלוש שנות עבודה שחוללו בו שינוי מקיף. במתכונתו החדשה — פרי תכנונם של משרדי האדריכלים ג'יימס קרפנטר ואפרת-קובלסקי — הכניסה אל המוזיאון שינתה כליל את פניה, אולמות התצוגה השתנו והורחבו ושונתה ההצבה של חפצי האוסף האנציקלופדי שלנו בכל אחד משלושת אגפי האוצרות — ארכאולוגיה, אמנות ותרבות יהודית ואגף האמנות.

המפעל המרשים שקם לנגד עינינו — כמותו לא היה מאז פתיחת המוזיאון ב– 1965 — מסב קורת–רוח לכולנו, והצלחתו מעידה על המחויבות ועל המאמצים של קהילת המוזיאון כולה. אנו מודים לכם, הקהל, על הסבלנות והתמיכה שהפגנתם במהלך תקופת ההתחדשות, ומצפים לראותכם באים למוזיאון בחודשים הקרובים ובשנים הבאות ונהנים מיופיו ומתכנית עשירה של תערוכות, אירועים מיוחדים ופעילויות.


ג'יימס סניידר
מנכ"ל ע"ש אן וג'רום פישר

 

 

לצפייה בתמונה המלאה
         הכניסה המחודשת לאגף הארכאולוגיה ע"ש שמואל וסיידי ברונפמן המחודש

         מידע למבקר


מוזיאון ישראל, ירושלים
ת.ד 71117, ירושלים 91710
טלפון: 670-8811 - 02
פקס: 677-1332 - 02

קווי אוטובוס: 9, 9א, 17, 24, 24א

מוזיאון ישראל פותח את שעריו בנדיבות תומכיו:
8.8 - 14.8 דורותאה גולד
4.9 - 29.8 קרן מימי ופטר האז

שיחי הגלריה בנדיבות קרן ברברה ומורטון מנדל

שעות פתיחה למוזיאון ישראל והיכל הספר:

א', ב', ד', ה' 10:00 - 17:00
ג' 10:00 - 21:00
ו' וערבי חג 10:00 - 14:00
שבת וחג 10:00 - 17:00


כניסה חינם
בחודש אוגוסט הכניסה לילדים (עד גיל 17) חינם בנדיבות הידידים הקנדים של מוזיאון ישראל וקרן דויד ואינז מיירס,
קליוולנד, אוהיו.

כניסה חינם לחיילים בשירות חובה ולמשרתים שירות לאומי בנדיבות בנק הפועלים

הדרכות לקהל הרחב
נפגשים בדלפק המודיעין העליון

מ-26.7 ועד 31.8
פנינים: א-ה 11:00, 14:00
ג גם ב-17:00
ו' 11:00
הדרכות מיוחדות לכל המשפחה, מותאמות במיוחד לידים, כל יום ב-10:30, נפגשים באגף הנוער

הדרכות בצרפתית: ב' 11:00
הדרכות בספרדית: ה' 11:00

לביקורי קבוצות
הדרכות פרטיות לקבוצות בשפות שונות, טל': 6708884
הדרכות למוסדות חינוך ולבתי ספר, טל': 6708805

   להדרכות באנגלית לקהל הרחב

   לתכנית ההדרכות לקהל הרחב

   להדרכות לקבוצות


מדריך קולי במבחר שפות בביתן הכניסה; בלי תשלום נוסף
כדי לקבל כסאות גלגלים נא לפנות אל דלפק המודיעין בכניסה
Bicycle Parking Audio guide for hearing impaired

| לראש העמוד | שלח לחבר | הרשם כמנוי למידעון |          

          גן האמנות
לצפייה בתמונה המלאה
             מנשה קדישמן, מתח,1966, פלדה צבועה


כחמישים פסלים של מיטב האמנים המודרנים מאירופה, מארה"ב ומישראל נטועים בגן שעיצב האמן היפני-אמריקני איסאמו נוגוצ'י. הגן ממזג בעיצובו הייחודי את הנוף הישראלי עם גני זן יפניים. הפסלים מייצגים מגמות חשובות באמנות מסוף המאה ה– 19 ועד היום; בין היצירות הידועות הפסלים "חוליות" של הנרי מור, "אהבה" מאת רוברט אינדיאנה ועוד פסלים מאת פיקאסו, ג'יימס טורל, אלכסנדר קלדר. לאחרונה אף נוספו שני פסלים, האחד של מרק דיון והאחר של מיכה אולמן, ולקראת הפתיחה המחודשת של מוזיאון ישראל אף נוסף פסלוהחדש של אניש קאפור היפוך העולם, ירושלים, 2010 במעלה קארטר. גן האמנות קרוי ע"ש בילי רוז, אספן אמנות שאף היה מעורב בהקמת הגן

קטלוג באנגלית


מדריך קולי בעברית בערבית, באנגלית, בצרפתית בספרדית וברוסית

| לראש העמוד | שלח לחבר | הרשם כמנוי למידעון |          

          תערוכות נמשכות


פעימות

עשרים ושש יצירות מאוסף האמנות העכשווית במוזיאון מוצגות בתערוכה, וכולן מתייחסות אל התנועה. כבר לפני מאה שנה התעניינו הפוטוריסטים בתיאור תנועה על פני זמן, והניסיונות רק משתכללים. התערוכה חוקרת את השימוש בתנועה אטית ומהורהרת במגוון מדיומים — ובהם מיצב, וידאו וצילום — ומראה כיצד בכוחה לשנות את אופן תפיסת החלל ואת האופן שבו היצירה נחווית. מוצגות יצירות מאת האמנים קרלוס אמורלס, אולאפור אליאסון, מונה חטום, אורי גרשט, ארנוט מיק, ביל ויולה ואחרים — יותר משליש הן רכישות חדשות, ומחציתן לא הוצגו עד כה במוזיאון.


הבניין לאמנות מודרנית ולאמנות עכשווית ע"ש נתן קמינגס

לצפייה בתמונה המלאה
          קרלוס אמורלס, ענן שחור (סטודיו חבוי), 2007, עירוב טכניקות, עש נייר


שיח גלריה
: יום ג' 24.8 19:00, בתערוכה עם האוצרת סוזן לנדאו, בלי תשלום נוסף


למה רישום?

מאז ומתמיד נקשר הרישום לאינטימיות ולישירות, והוא האמנות הקרובה ביותר למחשבה הטהורה וזו המגלמת את הקסם ואת הנס שביצירה האמנותית. בתערוכה מוצגים רישומים מכל מיני תקופות ומקומות. המבקרים בה מוזמנים להרפתקה של הסתכלות "תמימה", כמעט בלא התערבות מילולית, מבקשת תרגום. כל הרישומים הם מאוסף המוזיאון והם מחולקים ל– 10 פרקים לפי מאפיינים הנרמזים בטקסטים הקצרים המלווים אותם, כגון "רישומי הכנה", "הֶדבֵּק", "התחרטויות" ו"גבולות הרישום". הכוונה היא לעורר שאלות ולהניחן בלא תשובות. בסוף התערוכה הותקנה תכנית אינטראקטיווית המרחיבה על הנושאים המוצגים בה ומציעה תשובות אפשריות לשאלות. בין האמנים המוצגים: איל פרמיג'נינו, פאול קלה, ז'ן-אונורה פרגונאר, אביגדור אריכא, אביבה אורי, מיכה אולמן, ז'ן-לאון ז'רום, משה גרשוני, משה קופפרמן ועוד.

אולם רוברט ורנה (פיש) לוין ואולם קרן הילדגרד וסימון רוטשילד (שווייץ), אגף אדמונד ולילי ספרא לאמנויות

לצפייה בתמונה המלאה
            אגון שילה, נער קורס (פול ארדמן?), 1915, טמפרה על נייר


שלושה אמנים, אוסף אחד

לרגל פתיחת המוזיאון המחודש מוצגות שלוש תערוכות שאצרו אמנים עכשוויים ידועי–שם מתוך האוסף האנציקלופדי של המוזיאון. עבודתם מספקת מבט רענן על אוצרות הארכאולוגיה, האמנות והאמנות היהודית במוזיאון. בפרויקט הייחודי בהיקפו ובאופיו מוצגות יצירות–מופת במפגשים מרתקים בין האוספים ובינם לבין האמנים — כל אחד מהם מיוצג גם באוסף האמנות העכשווית של המוזיאון.

באולם בלה והרי ווקסנר


לשיחי גלריה
- ראה לפי תערוכה: בימי ג' 19:00, בתערוכה, בלי תשלום נוסף

לצפייה בתמונה המלאה
           מתוך תערוכתו של  צבי גולדשטיין, רדוף חפצים


צבי גולדשטיין: רדוף חפצים

האמן מפגיש יותר מ– 400 חפצים — מיצירות– מופת מן האוסף ועד חפצים ממחסני המוזיאון ומהמשרדים — במיצב צפוף, דחוס מרצפה עד תקרה. בתצוגה ברוח "חדר–פלאות" שלובים 62 קטעי פרוזה ושירה מספרו של גולדשטיין, " Room 205 ", שנכתב בעקבות חוויה שהיתה לו, מרחף בין חלום בהקיץ להזיה. בתערוכה מוצגים צלמיות של אלות פרהיסטוריות עם מסכות אפריקניות לצד חפצים מן–המוכן מאוסף דאדא, חנוכיות, מטבעות ממלוכיים, ותצלומים מאת מנואל אלווארס בראבו, הרולד אדג'רטון ואנדרה קרטס. כל אלה מעלים שאלות בתחום המוזיאולוגיה והאוצרות העכשווית.


שיח גלריה
: יום ג' 17.8 19:00, בתערוכה עם צבי גולדשטיין האוצר - האמן

לצפייה בתמונה המלאה
         אנסלם קיפר, זיכרון ופרג, 1989, עפרת, זכוכית ופרגים


סוזן הילר: עבודה בתהליך

האמנית סוזן הילר, ילידת ארה"ב המתגוררת בלונדון, בחרה לתערוכה יצירות מהמוזיאון, בעיקר מאוספי האמנות המודרנית והעכשווית. היא יצרה מקבצים של אסוציאציות וארגה את העבודות יחד לסיפור אישי. חוטי ההקשרים החדשים השזורים לאורך התערוכה עוסקים בין השאר בפירוק, בחיים ומוות, בזיכרון, בטקסט, בפרחים ובצבע האדום. ההצבה של העבודות בהקשרים האישיים של האמנית הופכת את החלל כולו למעין מיצב, עבודה מרחבית אחת המכונה תערוכה.
הילר משתפת במודע את הקהל במלאכת הענקת המשמעויות החדשות ליצירות, והתערוכה היא אפוא "עבודה בתהליך" גם למבקר המתבונן בה.

לצפייה בתמונה המלאה
            ינקה שוניברי, אוויר, 2010, באדיבות האמן וגלריה סטיבן פרידמן, לונדון,צילום סטיבן ווייט


ינקה שוניברי: אדמה, אוויר, אש ומים
שוניברי, שנולד בלונדון וגדל בניגריה, בחר כ– 200 עבודות מאוספי המוזיאון המגוונים ובחן באמצעותן את ההשפעה ההדדית בין תרבויות. המוצגים מחולקים ל– 4 היסודות בטבע, שהאמן רואה בהם בסיס לכל יצירה. הם קשורים ביניהם בקשר אסוציאטיווי וסובבים את הנושא המעסיק את שוניברי — הכלאה בין תרבויות. 4 פסלי דמויות בגודל טבעי מהתקופה הוויקטוריאנית נוצרו במיוחד לתערוכה, מאנישים כל אחד מ– 4 היסודות ומשקפים את השימוש הסמלי שעושה האמן בבדי באטיק "אפריקניים". המיצב שנוצר מורכב מכלי אבן פרהיסטוריים, חרפושיות מצריות, צלמיות מהתקופה הרומית, בובה לטקסי פריון מדרום–אפריקה, פריטי עיצוב, יצירות אמנות עכשווית ועוד ועוד. המפגשים מפתיעים, לעתים הומוריסטיים, ומעלים שאלות של זהות, רב–תרבותיות והמכנה המשותף בין בני–אדם באשר הם.


שיח גלריה
: יום ג' 10.8 19:00, בתערוכה עם טליה עמאר, מאוצרי התערוכה


מתנה נדירה: אוסף הצילומים של נואל והרייט לוין
ב– 2008 העניקו בני–הזוג נואל והרייט לוין את האוסף שלהם במתנה למוזיאון ישראל. הם היו מהאספנים המוקדמים הספורים שזיהו את ההבטחה הטמונה בצילום כתחום אמנות מרכזי והחלו ליצור את מה שהפך לימים לאחד מאוספי הצילום החשובים בעולם. האוסף הלא–ראוותני, הפרטי, הכמעט סודי הזה לא נחשף מעולם כמכלול. הוא לינארי ואקלקטי ועם זה הדוק וממוקד ומשקף בחירה מתוחכמת ומושכלת של צילומים המשרים רגש ותובנה כאחד.

אולם רוברט ורנה (פיש) לוין ואולם הנרי ר' קראביס ורעייתו, אגף אדמונד ולילי ספרא לאמנויות

לצפייה בתמונה המלאה
           אוגוסט סנדר, עוזר בנאי, 1928, הדפסת כסף


לאורכה ולעומקה
חלוצי הארכאולוגיה בארץ–הקודש פליסיין דה–סוסי הצרפתי, סר פלינדרס פיטרי הבריטי וקונרד שיק הגרמני באו לארץ–הקודש במאה ה– 19 . הם השכילו לצלם, לרשום ולדווח על חפירותיהם ובכך ייסדו את מדע הארכאולוגיה. כשם שהם חשפו את שרידי החיים בעבר, כך התערוכה חושפת את סיפורם באמצעות ממצאיהם וכן תמונות וחפצים אישיים של אנשי הקרן הבריטית לחקירת ארץ–ישראל.


באולם לתערוכות מתחלפות, האגף לארכאולוגיה ע"ש שמואל וסיידי ברונפמן

לצפייה בתמונה המלאה
         מפה משורטטת ביד לסקר ארץ ישראל המערבית, אזור בית לחם, אוקטובר 1873, השאלת הקרן לחקירת ארץ ישראל, לונדון


הצורפוֹת:
ביאנקה אשל-גרשוני, ורד קמינסקי,אסתר קנובל, דגנית שטרן שוקן ארבע האמניות המשתתפות בתערוכה בחרו בצורפות ככלי הבעה לביטוי אישי. אף שאת השראתן שאבו גם מהמקומי וגם מהאישי, כל אחת מהן הגיעה לסגנון המיוחד לה. אשל-גרשוני וקנובל משתמשות בדימוי פיגורטיווי להעברת חוויותיהן וזיכרונותיהן, ואילו קמינסקי ושטרן שוקן עובדות עם צורות מופשטות יותר ואת הדגש שמות בתהליך היצירה. מסעות–גילוי–עצמי שעברו הובילו לתרומה עצומה לצורפות האוונגרד בישראל.
התערוכה היא פרויקט משותף של
מוזיאון ישראל ושל מוזיאון ראסין לאמנות,RAM בוויסקונסין והיא מוצגת בארץ אחרי שנדדה ברחבי ארצות–הברית בשנים 2009-2006

   לאתר התערוכה
בבית טיכו


הרב קוק 9, טל' 6255068 ; ticho@imj.org.il
א', ב', ד', ה' 17:00-10:00 ג' 22:00-10:00 ו 10:00 - 15:00
הגלריה העליונה נפתחת ב-12:30

לצפיה בתמונה המלאה
            יהודית סספורטס, קיר העלטות, 2004, אקריליק ודיו על אם די אף


פשר החלונות

החלון כמוטיב נוכח כבר אלפי שנים — הן בתרבות המערב הן בתרבות המזרח. הוא מוסיף להתקיים גם באמנות העכשווית, והיא אף יצקה בו משמעויות חדשות. החלון משמש עמדת תצפית לאמן; לפעמים הוא מטפורה לעולם שלם ולפעמים הוא מציג ראייה חלקית ומקוטעת. אפשר להציץ מבעד לו אל נפש האמן, או להתבונן בחיים של האחר, לפלוש לתחומו ואולי אף לנצל זאת לשם בריחה מהחיים האמיתיים. החלון באמנות משמש חיץ בין פנים לחוץ, נקודת מעבר בין האמן למציאות ובין הצופה למתרחש ביצירה. באמצעות דימוי החלון באמנות תוביל התערוכה את הצופה בה למסע מבעד לעיניהם של אמנים במבטם אל העולם, אל סביבתם ואל תוכם פנימה. ייפתחו בה חלונות אל אוספי המוזיאון המגוונים ויוצגו גם עבודות אמנות מושאלות של אמנים מהארץ ומהעולם. בקומת הכניסה פינת פעילויות בנושא החלון לכל המשפחה


אולם ויינשטיין ואולם בנינגסון, אגף הנוער. דפדפת בעברית ובאנגלית


זוכי פרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים ע"ש בן–יצחק לשנת תש"ע (2010)
בתערוכה מוצגים איוריהם המקוריים של הזוכים בפרס. כלת הפרס היא המאיירת עפרה עמית על איוריה לספר "כנפיים" שכתבה מאיה חנוך. בציון לשבח זכו אורית ברגמן על הספר "הקטר", לנה גוברמן על הספר "ברחוב ירמיהו", נטלי פודלוב על הספר "גאיה וחמוריקו מצילים את העולם", וירמי פינקוס על "מעשה בדיג ודג הזהב".
בספריית אגף הנוער

         חדש בתצוגה ומוצגים מיוחדים

לצפייה בתמונה המלאה
            אגף האמנות הישראלית, אגף אדמונד ולילי ספרא לאמנויות
אמנות ישראלית - שיח גלריה בתצוגת הקבע החדשה
3.8; ג ; 19:00 עם האוצר אמיתי מנדלסון


בית הכנסת מסורינם

בית-כנסת "צדק ושלום" מן המאה ה-18 מסורינם שבאמריקה הדרומית , יפאר את התצוגה החדשה של האגף לתרבות ואמנות יהודית ע"ש ג'ק, ג'יוסף ומורטון מנדל. בית-הכנסת הנדיר והמרתק יוצג לצד בתי-הכנסת מאיטליה, מגרמניה ומהודו והוא חלק משדרת בתי-הכנסת, המציעה למבקרים תמונה רחבה של החוויה הדתית כפי שהיא באה לידי ביטוי בקהילות היהודיות השונות. "צדק ושלום" מוצג על תכולתו המקורית ועל רצפת החול שלו, והביקור בו מלמד על הקהילה הספרדית פורטוגזית שפעלה בסורינם.

בשדרת בתי הכנסת באגף לאמנות ותרבות יהודית ע“ש ג‘ק, ג‘וזף ומורטון מנדל

   למידע נוסף


אייזק ג'וליאן איגוד מערבי: סירות קטנות, 2007

מיצב הווידאו הפיוטי המורכב של אייזק ג'וליאן הוא רכישה חדשה. בעבודתו מצייר האמן לנגד עיני הצופים את חוויותיהם של צפון–אפריקנים שמנסים להימלט מן המלחמה והרעב דרך הים–התיכון. ג'וליאן הסביר: "רבים מהם ביקשו לשפר את חייהם, אך בסופו של דבר שיפרו אותם בגן עדן... הם מלאכים נופלים במונחים של ולטר בנימין". העולם", וירמי פינקוס על "מעשה בדיג ודג הזהב".

באולם לתצוגות מיוחדות


מגויה לגוגן, השאלה מאוסף פרטי

15 רישומים מאת אמנים חשובים מהמאה ה– 19 הושאלו למוזיאון על–ידי בני–משפחה מארצות–הברית, דור שני לידידי המוזיאון. בין האמנים ז'ן-אוגוסט דומיניק אנגר, פרנסיסקו גויה, פול גוגן, פול סזאן וויקטור הוגו.

הביתן לאמנות איטליה במאה ה-18 ע"ש קרלו וג'אנה שפירא

דיוקן אישה בשמלה כחולה, 1873
דיוקן נדיר פרי מכחולו של מאייר יעקב דה- האן ) 1895-1852 (, צייר הולנדי-יהודי בן–חוגם של ון–גוך וגוגן. בציור המעודן משתקפת השפעת האמנות ההולנדית על יצירתו המוקדמת. משפחת האמן מכרה אותו אחרי מלחמת העולם השנייה למשפחת הבעלים הנוכחיים, והם השאילו אותו לזמן–מה למוזיאון.

הביתן לאמנות אימפרסיוניסטית ופוסט-אימפרסיוניסטית ע"ש לוטה וולטר פלורסהיימר

| לראש העמוד | שלח לחבר | הרשם כמנוי למידעון |          

          מכלול היכל הספר

לצפייה בתמונה המלאה
            כיפת היכל הספר

המכלול שנבנה סביב היכל הספר מזמן למבקרים בו חוויה המשלבת סיור בדגם ירושלים מימי הבית השני, צפייה בסרט המחיה את התקופה וביקור בלב המכלול, הוא החלל שבו מוצגים מגילות מדבר יהודה וכתבי יד עתיקים של התנ"ך.

לצפייה בתמונה המלאה
             דגם ירושלים בימי הבית השני


דגם ירושלים בימי הבית השני

הדגם משחזר בקנה מידה של 1:50 את מראה העיר ירושלים בשנת 66 לספירה, רגע לפני שחרבה, כשהיתה בשיא תפארתה והשתרעה על פני כ–1,800 דונם. הדגם הועבר למוזיאון בשנת 2006, ושחזורו מתבסס על מקורות ספרותיים בני התקופה, על ערים עתיקות אחרות שנחשפו ברחבי האימפריה הרומית ועל תגליות ארכאולוגיות בירושלים.

    לסיור הוירטואלי בדגם בית שני


מדריך קולי בעברית, באנגלית, בצרפתית, בערבית, ברוסית ובספרדית

          מסדרון היכל הספרהיכל הספר - המפלס העליון

היכל הספר הוא משכנם של מגילות מדבר יהודה, של ממצאים ארכאולוגיים מקומראן ושל כתבי יד נדירים של התנ"ך. המבנה נחשב הישג אדריכלי ברמה בינלאומית, והוא מוקד עניין בזכות עצמו. סוד עוצמתו נעוץ בשילוב שבין המוצגים הייחודיים שבו לבין העיצוב האדריכלי הסימבולי המקנה למבקר במקום תחושת קדושה ושגב שבהיכל. כאן נפרש סיפורם של בני כת מדבר יהודה; הוא מתחיל בחיי היומיום שלהם ומגיע עד לאידאולוגיה שלאורה הם ניהלו את חייהם — ובראשה תפיסת הקהילה כמקדש רוחני — כפי שעולה ממגילות מדבר יהודה המוצגות בליבת ההיכל.

   למידע נוסף על היכל הספר


מדריך קולי בעברית, באנגלית, בצרפתית, בערבית, ברוסית בספרדית ומדריך–תסכית


היכל הספר - המפלס התחתון
גולת הכתר: נדודיו של כתר ארם-צובא
סיפורו המופלא של כתר ארם צובא — כתב–היד המקראי המדויק ביותר של נוסח המסורה שנכתב בטבריה במאה ה־ 10 לספירה, והגיע לירושלים בסוף שנות ה־ 50 . התצוגה מלווה בכתבי־יד מקראיים נדירים ובחפצי יודאיקה ואסלאם.


    עוד על כתר ארם-צובא

מדריך קולי בעברית, באנגלית, בצרפתית, בערבית, ברוסית ובספרדית
..............................................................
הסרטים "מקדש אדם" ו"לידה מחדש" מוקרנים ברצף בימי חול בלבד כל שעה עגולה באודיטוריום דורות
פרטים בטל 6332566, בלי תשלום נוסף


למועד הפתיחה המחודשת של מרכז קרן דורות, נא לעקוב באתר מוזיאון ישראל: http://www.imjnet.org.il/htmls/Home.aspx

| לראש העמוד | שלח לחבר | הרשם כמנוי למידעון |          

          אירועים - קיץ במוזיאון

לצפייה בתמונה המלאה
            יהודה פוליקר בהופעה


אירועי הקיץ בנדיבות קרן מאורברגר, דרום–אפריקה
עולמות שלמים מחכים לכם
   לתכנית המלאה של פעילויות הקיץ


פסטיבל טעימות יין ישראלי

טעימות יין מהיקבים המובילים בארץ באווירה הקסומה של גן האמנות ובליווי מוזיקת ג'אז. המחיר כולל כוס וטעימות יין חינם.

3.8 - 5.8
; ג'-ה'; 24:00-19:00; 60 ש"ח למשתתף לערב; פרטים בטל' 6259703
לצפייה בתמונה המלאה
            אירועי קיץ בגן האמנות


החגיגה הגדולה של הקיץ


19:00-16:00 | הפנינג אמנות בציור ובצבע

19:00-17:00 | מגיל 12 - סיורים תאטרליים — על אוכל ואמנות; אימה ופחד; על אהבה ורומנטיקה

21:00-18:00 | מוזיקה חיה באולמות עם:
ברני מרינבך, סקסופון וקלרינט עם הרכב נגנים ינגנו מוזיקה יהודית בגלריות האמנות היהודית
אמיל אייבינדר והאקורדיון + נגן קלרינט ו7 חליליות
עדיה גודלבסקי – נבל קלטי
רביעיית הג'אז של דני גוטפריד
ד"ר נתן פורמנסקי – מוסיקולוג אתני במוזיקה מתרבות האנדים – עם הרכב של 3 נגנים
זיו יחזקאלי והרכב נגנים בשירת הלוויים בגלרית ארץ הקודש שבארכאולוגיה
מוסיקה קלסית – רביעיית התזמורת הפילהרמונית, בגלריית האמנות האימפרסיוניסטית
ההרכב של אילן קצ'קה – תופים אפריקאים אותנטיים
נבל קלסי
קסילופון ומרימבה
הרכב הג'אז של דני גוטפריד עם אלברט פיאמנטה, אלי מגן ואהר'לה קמינסקי במיטב הג'אז הקלאסי של שנות ה-50– מופע סיום


21:00-20:00 |
מיצגים ברחבי המוזיאו;ן קבוצת איפה דנה במיצג "עגור" ברחבת קראון;
קבוצת אקס–ליבריס במוזיקה חיה ובציור מחשב ליד הפסל "ליבת תפוח"
ג' 10.8, | ג' | בלי תשלום נוסף; לכל המשפחה; תוכנייה מפורטת תחולק ביום האירוע
לצפייה בתמונה המלאה
            העפיפוניאדה

העפיפוניאדה ה– 25 - יצירות פורחות באוויר
אירוע ססגוני של הפרחת עפיפונים שהיה למסורת במוזיאון ישראל; בנדיבות עדנה וסמואל וילכפורט, ירושלים; אילן קאופטל, ניו–יורק וידידי מוזיאון ישראל בארה"ב

20:00-10:30 | באגף הנוער : סדנאות (בתשלום)

16:00-15:00 | באודיטוריום שפרינגר : מפגש עם עפיפונאים: משפחת שביט על פסטיבלי עפיפונים בעולם

19:00-16:00 | בגן האמנות : הפרחת עפיפונים (מותנית במזג–האוויר)

17.8 | ג'; טל' לבירורים: 6708811


יהודה פוליקר בהופעה

במופע החדש מבצע פוליקר שירים מלהקת "בנזין" ומאלבומי הסולו, להיטים שכתב לאחרים, קלסיקות מהמוזיקה היוונית ושירים מאלבומו החדש


   יהודה פוליקר במוזיאון ישראל

23.8 | ב' | 20:00; 150 ש"ח | מנויים, סטודנטים וחיילים — 130 ש"ח
המופע בישיבה בגן האמנות; השערים ייפתחו ב– 18:30 ; לא תותר הכנסת נשק

לכל המשפחה

הנחה
לילדים בעלי מינוי משפחתי לסדנה שמחירה מעל 10 ש"ח
לצפייה בתמונה המלאה
              מרתון האמנות באגף הנוער

פעילויות למשפחה
........................................................................................................

חצר פעילה: סדנאות אמנים
בעקבות יצירות–מופת מאוסף המוזיאון:

ציור בצבעי–שמן ברוח המאה ה– 17 עד ה– 19
ציור בנוף בהשראת האימפרסיוניסטים
רישום בעקבות אמנים ישראלים
פיסול בחומרים שונים
טעימות בהשראת "ארוחת–בוקר על הדשא"


27.8 - 1.8, א'-ה' , 15:00-10:00, ביום ג, גם 18:30-16:00, ביום ו, 13:00-10:00, מגיל 7; 30 ש"ח למשתתף

הכי–הכי
החפץ הכי קטן, התמונה הכי גדולה, החפץ היקר ביותר במוזיאון ועוד... סיורים מודרכים לכל המשפחה ובמהלכם יצירת קטלוג אישי.
1.8 - 26.8, ב'-ה', 10:30, מגיל 7, בלי תשלום נוסף


שמח באולמות
סיורים דרמטיים לכל המשפחה עד ה-26.8 ימים א'-ה' בשעה 14:00
ביום ה' 19.8 לא יתקיים סיור דרמטי
בימים 24-25-26.8 יחלו הסיורים הדרמטיים בשעה 15:00

אירוע מוזיקלי עם הרכב נגנים בגלריות בשעה 15:00 ימים א'-ה' עד ה-23.8

| לראש העמוד | שלח לחבר | הרשם כמנוי למידעון |          

          אגף הנוער והחינוך לאמנות

לצפיה בתמונה המלאה
             מרתון האמנות באגף הנוער


תערוכה
פשר החלונות

החלון כמוטיב נוכח כבר אלפי שנים — הן בתרבות המערב הן בתרבות המזרח. הוא מוסיף להתקיים גם באמנות העכשווית, והיא אף יצקה בו משמעויות חדשות. החלון משמש עמדת תצפית לאמן; לפעמים הוא מטפורה לעולם שלם ולפעמים הוא מציג ראייה חלקית ומקוטעת. אפשר להציץ מבעד לו אל נפש האמן, או להתבונן בחיים של האחר, לפלוש לתחומו ואולי אף לנצל זאת לשם בריחה מהחיים האמיתיים. החלון באמנות משמש חיץ בין פנים לחוץ, נקודת מעבר בין האמן למציאות ובין הצופה למתרחש ביצירה. באמצעות דימוי החלון באמנות תוביל התערוכה את הצופה בה למסע מבעד לעיניהם של אמנים במבטם אל העולם, אל סביבתם ואל תוכם פנימה. ייפתחו בה חלונות אל אוספי המוזיאון המגוונים ויוצגו גם עבודות אמנות מושאלות של אמנים מהארץ ומהעולם. בקומת הכניסה פינת פעילויות בנושא החלון לכל המשפחה

אולם ויינשטיין ואולם בנינגסון, אגף הנוער. דפדפת בעברית ובאנגלית


   למידע על פעילויות וחוגים באגף הנוער תש"ע


סדנת המיחזורכאן נפגשות האקולוגיה והאמנות — בואו להתנסות חווייתית, מעשירה ומאתגרת במגוון חומרים הנאספים ממפעלי תעשייה.

פותחים חלון למיחזור
בהשראת התערוכה פשר החלונות הילדים מוזמנים לפתוח חלונות בסדנת המיחזור למידע, לאמנות ולהפעלה יצירתית
שעות הפעילות בחודש אוגוסט
א-ה 10:00 - 14:30, יום ג' גם 19:00-16:00, יום ו 10:00 - 13:00 ; פרטים בטל' 6708963

................................................................................................

תל ארכאולוגי
קיר באורך 20 מטר ממחיש למבקרים בצילום ובמלל את שלבי החפירה הארכאולוגית ואת התפתחותה בארץ–ישראל. כאן יוכלו ילדים והוריהם לעקוב אחר החפץ בדרכו הארוכה מן הגילוי ועד להצגתו במוזיאון.
פועל בשעות הפתיחה של המוזיאון


ספריית אגף הנוער

שעות הפתיחה בחודשים אוגוסט ובחג הסוכות:
א', ה' 14:00-10:00; ג' גם בשעות 19:00-16:00
;6708952; ywl@imj.org.il

    לספריית אגף הנוער
    לעיון בקטלוג ספריית אגף הנוער
    למידע על פעילויות וחוגים באגף הנוער תש"ע

 


זוכי פרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים ע"ש בן–יצחק לשנת תש"ע (2010ׂ)
בתערוכה מוצגים איוריהם המקוריים של הזוכים בפרס. כלת הפרס היא המאיירת עפרה עמית על איוריה לספר "כנפיים" שכתבה מאיה חנוך. בציון לשבח זכו אורית ברגמן על הספר "הקטר", לנה גוברמן על הספר "ברחוב ירמיהו", נטלי פודלוב על הספר "גאיה וחמוריקו מצילים את העולם", וירמי פינקוס על "מעשה בדיג ודג הזהב"בספריית אגף הנוער.

בספריית אגף הנוער

לצפייה בתמונה המלאה
          לנה גוברמן, איורים ל'ברחוב ירמיהו' מאת לבי דאון


   לאתר פרס בן-יצחק תש"ע

................................................................................................

שלישי בספרייה
17:00 ; 15 ש"ח ; לבני 8-4

3.8 - עשרה ברווזוני גומי
שחר מרום מביא את ספרו של אריק קרל בתאטרון חפצים
10.8 [גם ב-17:00] - דירה להשכיר
מיה סהר בתאטרון בובות לפי ספרה של לאה גולדברג
17.8
[גם ב-17:00] - ציפור העשב
אגדה אוגנדית בתאטרון בובות עם מיה סהר
24.8
[גם ב-17:00] - כיפה אדומה ובכל הצבעים
האמנית מיכל קרר תנחה סדנה בהשראת ספרי כיפה אדומה מאוירים
31.8 - שלום כיתה א'
האמנית מיכל קרר בסיפור מיוחד לעולים לכיתה א'
ההרשמה מראש בטל' 6708952 או בדוא"ל ywl@imj.org.il

15 ש"ח | לבני 4 - 8 | 17:00


סיפור וביקור
- שעת סיפור בספרייה, וסופה באחד האולמות
8.8 - הדייג ודג הזהב
השחקן אנדריי אורבך בתאטרון בובות וחפצים לפי ספרו המפורסם של א"ס פושקין
9, 11, 16, 18, 24.8 [24.8 גם ב-17:00]- כיפה אדומה ובכל הצבעים
האמנית מיכל קרר תנחה סדנה בהשראת ספרי כיפה אדומה מאוירים.
10.8 [גם ב-17:00] - דירה להשכיר
מיה סהר בתאטרון בובות לפי ספרה של לאה גולדברג
12.8 - הזמיר מארץ סין
עומר המספר באגדה מתרבות סין
15.8 - ריקוד אפריקני
הרקדנית עלית אתרוג היימן בתנועה וסיפור
17.8 [גם ב-17:00] - ציפור העשב
אגדה אוגנדית בתאטרון בובות עם מיה סהר
19.8 - העציץ הריק
השחקנית ענת גייגר שבתאי בסיפור המשלב בובות מיוחדות, מוזיקה ומשחק
22.8 - מחול מודרני
הרקדנית עלית אתרוג היימן בתנועה וסיפור
23.8 - סיפור מקופל
עומר המספר באגדה מתרבות יפן
25.8 - אין מים!
השחקנית ענת גייגר שבתאי בסיפור המשלב בובות מיוחדות, מוזיקה ומשחק
26.8 - המלך מידאס
עומר המספר בסיפור מהמיתולוגיה היוונית


חוגים לכל גיל
................................................................................................
לראות, להבין, לאהוב אמנות
אוהבי אמנות המבקשים ליצור מוזמניםלהירשם לחוגי אגף הנוער וליהנות ממורים-אמנים ומסביבת המוזיאון המחודש המהווה מקור השראה ייחודי ליצירה. החוגים בציור, פיסול, צילום, אנימציה, אמנות וידאו ואיור מיועדים לילדים, נוער ומבוגרים מתחילים ומתקדמים. מוצעות התכניות "יחד"— חוגי אמנות לדתיים וחילוניים (בשיתוף עם מכון אלול) ו"לגשר על הפער", מפגשי אמנות לילדים ונוער יהודים וערבים.
ההרשמה החלה בטל' 6708961, 6771303
שישי ... במוזיאון ישראל
................................................................................................
מפגשי תרבות ואמנות למבוגרים
חובבי תרבות ואמנות מוזמנים בבוקר יום שישי לטעום אמנות: בהרצאות, בסיורים ובקורסים מעשיים בהנחיית מומחים, אמנים ואוצרים. אפשר להירשם ליותר מסדרה אחת. נוסף על מפגשי הסדרה — הרצאות חודשיות מיוחדות חינם.

ההרשמה החלה
פרטים בטל' 6771373 , 6708961; 6771303; 6708823 בכל סדרה 8 מפגשים חודשיים מינוי שנתי למוזיאון חינם

הדרכות
................................................................................................
המפגש של המבקרים עם יצירות המקור במוזיאון בתיווך ההדרכה מחייה את היצירות המוצגות, ומעשיר את עולמם התרבותי, המחשבתי והרגשי של באי המוזיאון. מחלקת ההדרכות מציעה מגוון רחב של פעילויות באגפי המוזיאון המחודש ותשמח להתאים בעבורכם הדרכה.


פרטים על הדרכות לקבוצות מאורגנות בטל' 6708884 ; פקס 6708076 (אמיליה ויד)
(המחיר ליחיד, כולל כניסה) 50 ש"ח (כרטיס כניסה רגיל למוזיאון — 48 ש"ח)

מבחר הדרכות לקבוצות מאורגנות

מה נשתנה?השינויים האוצרותיים, האדריכליים והעיצוביים של המוזיאון> המחודש. איך השתנה המוזיאון ובכל זאת שמר על אופיו?

אהבה - זה כל הסיפור הארוס נוגע ביצר וגם מניע את היצירה האמנותית — עלילות מיתולוגיות ביוון הקלסית; ציורי אוהבים מן הבארוק; טקסי חתונה בקהילות ישראל; נשותיו של פיקאסו כמוזות ליצירה; אהבה אלטרנטיווית באמנות עכשווית ועוד.

מה חדש בעבר? קברים באשקלון או יישוב עתיק המתגלה באמצע סלילת כביש חדש — העבר רודף אותנו גם היום. סיור בין חפצים בני מיליון שנים, דרך התקופה הישראלית ועד המפגש בין שלוש הדתות המרכזיות.

תערוכות מתחלפות במוזיאון מתחלפים כ– 30 תערוכות ומוצגים מיוחדים מדי שנה בשנה אפשר להזמין הדרכה לכל אחד מהם.
פרטים על התערוכות: www.imj.org.il

מבחר הדרכות למוסדות חינוך סיור מודרך, סדנת יצירה, הרצאות ומשחקי התבוננות באולמות המוזיאון המחודש
לפרטים נא לפנות לנאווה שמע בטל' 6708805 או navas@imj.org.il

הדרכות לחינוך המיוחד
להזמנות נא לפנות לתמנה שחר: טל' 6771379 פקס 6708976 ; timnahsh@imj.org.il

להזמנת סיורים לקבוצות מאורגנות: טל' 6708884 , או דוא"ל emilia@imj.org.il
להזמנת הדרכות לאנשי חינוך ולמוסדות חינוך: טל' 6708805 , או דוא"ל navas@imj.org.il

קורסים והשתלמויות למורים
קורסי קיץ “על קפה ועוגה"
. מוכרים לגמול השתלמות (56 או 60 שעות). הקורסים העיוניים כוללים ציון
9 או 10 ימים מרוכזים (בלי ימי ו') בשעות 13:30-8:30 מינוי שנתי למוזיאון חינם מ– 4.8


דיוקן בקו הרוחב

באמצעות מצגות והתבוננות ביצירות מקור שיוצגו במוזיאון תיבחן דמות האדם באמנות בין צחוק לצעקה: דיוקן עצמי, דיוקן קבוצתי, דיוקן סמוי, דיוקן גלוי, דיוקן מבעד למראה, מבעד לבגדים ודיוקן חתום בנשיקה... עם ליהיא ספיר ואורחים
מומלץ להשתתף גם בקורס ההמשך המעשי סוד רישום דמות האדם.
מ– 4.8; ההרשמה בארגון המורים; בטל' 6222464

אמני מפתח
היכרות עם אמני מפתח בתולדות האמנות באמצעות מצגות, התבוננות ביצירות מקור שיוצגו במוזיאון ורכישת מיומנות בניתוח מוצגים מוזיאליים בהקשריהם התרבותיים, החברתיים, ההיסטוריים, האוטוביוגרפיים והאמנותיים.
עם ליהיא ספיר ואורחים
מ– 18.8; ההרשמה בארגון המורים; בטל' 6222464

ציור דיגיטלי
אמנות בעידן הממוחשב: קורס יצירה ברישום וציור בעזרת לוח ציור דיגיטלי ותוכנות גרפיות. השימוש במחשב ככלי ביטוי לרעיונות אישיים ולבניית אמצעי הוראה והמחשה כאחד.
עם תמי בצלאלי-שוחט
מ–18.8 ; 19:00-14:00; ההרשמה במיל"י; בטל' 6708860

קורסים שנתיים 2011-2010 - תש"ע-תשע"א
מוכרים לגמול ע"י משרד החינוך (לא כולל "אופק חדש") ל– 112 או 120 שעות (עם ציון).
28 מפגשים; מינוי שנתי למוזיאון חינם; לפרטים: חיה תורג'מן chayato@imj.org.i

נגיעות באמנות
הכוונה אישית על–ידי מורה-אמנית מאפשרת יצירה אישית במגוון טכניקות וחומרים וחשיפת האמן החבוי בכל אחד. עם ענת בראל ומיכל קרר
מ– 26.10 ימי ג'; 12:30-9:30; ההרשמה בארגון המורים בטל' 6222464

נפגשים במוזיאון! מושגי יסוד באמנות ובמוזיאולוגיה
סיורים באולמות המחודשים להכרת נכסי צאן הברזל של המוזיאון באמנות, בארכאולוגיה ובאמנות יהודית בדגש על האמנות הפלסטית בתקופה המודרנית והעכשווית. עם ליהיא ספיר ואורחים.
מ– 27.10 ימי ד'; 12:30-9:30; ההרשמה בארגון המורים בטל' 02-6222464

יוצרים בכיף
התנסות במגוון חומרים ובטכניקות יצירה לא שגרתיות בהנחיית מורה-אמנית והקניית כלים להפעלת סדנאות לתלמידים. עם תלמה שולץ ותמנה שחר (בשתי קבוצות).
מ– 1.11 ימי ב'; 12:30-9:30 ;ההרשמה בהסתדרות המורים בטל' 02-6236066

מרחיבים אופקים עם אמנים ידועים
מבט רב–תחומי על אמנים ועל יצירות– מופת. ההתמקדות באמנים תשמש מסגרת לבחירת ההיבט האישי, החברתי והסגנוני של יצירות וזרמים מרכזיים באמנות. עם ליהיא ספיר ומדריכים מהמוזיאוןמוזיאליים בהקשריהם התרבותיים, החברתיים, ההיסטוריים, האוטוביוגרפיים והאמנותיים.
מ– 18.11 ימי ה' ; 12:30-9:30; ההרשמה בהסתדרות המורים בטל' 02-6236066


רעיון מקורי למתנה
תוכלו לרכוש תעודת תרומה למימון פעולות חינוך ונוער, ועליה כל שם שתבקשו.

התעודה למכירה מ– 180 ש"ח ומעלה במשרדי אגודת הידידים או דרך האינטרנט

הצטרפו לאגודת הידידים ותיהנו מהטבות ומשפע פעילויות:
כניסה חופשית למוזיאון
הזמנה להדרכות ולתערוכות בשעות שהמוזיאון סגור לקהל
ביקורים קבוצתיים באוספים פרטיים ובמוזיאונים בארץ
מפגשים עם אמנים ישראלים
הנחה במחירי קונצרטים ומופעים הנערכים במוזיאון והנחה
בחנויות המוזיאון ובמסעדת בית טיכו
הזמנה לכל פתיחה רשמית של תערוכה במוזיאון
קבלת דפדפת אירועים תלת–חודשית
קבלת עיתון המוזיאון
שימוש בספרייה
סיורים מודרכים וביקורים באוספים פרטיים בחו"ל (בתשלום)
הזמנה להשתתף באירועי המועצה הבינלאומית (בתשלום)
רעיון מקורי למתנה
תוכלו לרכוש תעודת תרומה למימון פעולות חינוך ונוער,
ועליה כל שם שתבקשו.
התעודה למכירה מ– 180 ש"ח ומעלה במשרדי אגודת הידידים
670-8815, 677-1344; Learo@imj.org.il

להצטרפות כידיד מוזיאון ישראל
להצטרפות כידיד עסקי של מוזיאון ישראל

 

| לראש העמוד | שלח לחבר | הרשם כמנוי למידעון |          

          אירועים ותכניות תרבות


החלה ההרשמה לשלוש סדרות של הרצאות שיפתחו באוקטובר ובנובמבר 2010

- סדרת הרצאות שנתית: מסע על ציר הזמן - תחנות נבחרות מהאמנות הפרהיסטורית ועד לאמנות בת–זמננו
- מפגשי אמן-קהל נקודת מבטו האישית של אמן המציג בתערוכה
- שפת האמנות ואמנות השפה: על הקשרים, המאפיינים ויחסי–הגומלין בין שתי צורות הביטוי הבסיסיות — המילה והדימוי החזותי — בספרות, בשירה ובהוויה הישראלית

להרשמה ולפרטים נוספים : טל' 6708813  ,6708960

חגיגת ViP 11 : מציאויות חלופיות
יצירות אמנות–וידאו מוקרנות על מסך ענק בגינה באווירה הייחודית של בית טיכו. בשיתוף
"מנופים, פתיחת עונת התערוכות, ירושלים"
4.9; מוצ"ש; 20:00; בגינת בית טיכו, רח' הרב קוק 9; חינם

אמנות ישראלית - שיח גלריה בתצוגת הקבע החדשה
3.8; ג ; 19:00 עם האוצר אמיתי מנדלסון

| לראש העמוד | שלח לחבר | הרשם כמנוי למידעון |          

          מוזיאון רוקפלר לארכאולוגיה

לצפיה בתמונה המלאה
            חזית בניין מוזיאון רוקפלר

בבניין המוזיאון הראשון לארכאולוגיה בארץ ישראל, שנבנה עוד בימי המנדט הבריטי, אלפי חפצים מוצגים כרונולוגית מהתקופה הפרהיסטורית ועד לתקופה העות'מאנית, ובהם פסל בן 9000 מיריחו, תכשיטי זהב מתקופת הברונזה ועוד.


רח' סולטן סולימאן 27; טל' 6282251; א' ב' ד' ה' 15:00-10:00 ; שבת 15:00-10:00
קווי אוטובוס: 1, 2 אפשרות חניה בשבת בלבד
חוברת סיפורו של מוזיאון רוקפלר בעברית, באנגלית ובערבית


רוח המקום והזמן : סיפורו של מוזיאון רוקפלר


את מוזיאון רוקפלר תכנן האדריכל הבריטי הנודע אוסטין סנט ברב הריסון בשנות ה–30 של המאה הקודמת . התערוכה מביאה את סיפורו המיוחד של המוזיאון, שהריסון השכיל להפגיש בו את המזרח עם המערב. בתצלומים נדירים מתועד המוזיאון מראשיתו ועד היום , ומוצג גם הדגם המקורי שעיצב הריסון

   
לאתר התערוכה

| לראש העמוד | שלח לחבר | הרשם כמנוי למידעון |          

          בית טיכו

לצפייה בתמונה המלאה
             אסתר קנובל, סיכות 'שבלולים', 1981, פח ממוחזר


תערוכה

הצורפוֹת: ביאנקה אשל-גרשוני, ורד קמינסקי,אסתר קנובל, דגנית שטרן שוקן
ארבע האמניות המשתתפות בתערוכה בחרו בצורפות ככלי הבעה לביטוי אישי. אף שאת השראתן שאבו גם מהמקומי וגם מהאישי, כל אחת מהן הגיעה לסגנון המיוחד לה. אשל-גרשוני וקנובל משתמשות בדימוי פיגורטיווי להעברת חוויותיהן וזיכרונותיהן, ואילו קמינסקי ושטרן שוקן עובדות עם צורות מופשטות יותר ואת הדגש שמות בתהליך היצירה. מסעות–גילוי–עצמי שעברו הובילו לתרומה עצומה לצורפות האוונגרד בישראל. התערוכה היא פרויקט משותף של מוזיאון ישראל ושל מוזיאון ראסין לאמנות,RAM בוויסקונסין והיא מוצגת בארץ אחרי שנדדה ברחבי ארצות–הברית בשנים 2009-2006

   לאתר התערוכה


אנה טיכו: עבודות על נייר

מבחר מהנושאים המרכזיים בעבודתה של אנה טיכו — בעיפרון, בפחם, בפסטל ובצבעי–מים — משקף את השינויים הסגנוניים שעברה במהלך השנים


הרב קוק 9, טל' 6245068 ; ticho@imj.org.il
א', ב', ד', ה' 17:00-10:00 ג' 22:00-10:00 ו 10:00 - 14:00
הגלריה העליונה נפתחת ב-12:30

ספריית אמנות
א', ב', ד', ה' 18:00-11:00 ; ג' 18:00-15:00 ; ו' 12:00-10:00

חגיגת ViP 11 : מציאויות חלופיות
יצירות אמנות–וידאו מוקרנות על מסך ענק בגינה באווירה הייחודית של בית טיכו. בשיתוף
"מנופים, פתיחת עונת התערוכות, ירושלים"
4.9; מוצ"ש; 20:00; בגינת בית טיכו, רח' הרב קוק 9; חינם


מסעדת ירושלים הקטנה
הזמנות, טל' 6244186

ימי ג', 20:30
ג'אז, גבינות ויין רביעיית "ראש בראש" במופע ג'אז
ימי ה', 20:0
קצת מהקול מוזיקה ונעימות מכל הזמנים במבחר כלים
מוצ"ש, 20:00
מוזיקה קלסית קלה עם רביעיית מיתרים


| לראש העמוד | שלח לחבר | הרשם כמנוי למידעון |          

         פינת המנויים

מנויים יקרים,
מחלקת המנויים מודה לכם על תמיכתכם בעת חידוש הקמפוס ומזמינה אתכם ליהנות מהמוזיאון המחודש.
הפתיחה ביום ב', 26 ביולי 2010 !

בימים אלה מוחלפים כרטיסי המינוי שברשותכם בכרטיסים חדשים. אנא שמרו עליהם ועל כללי השימוש בהם.
שימו לב, מדי פעם בפעם משתנות ההטבות המוצעות למנויים. אנא התעדכנו בחידושים.

הפסטיבל הבינלאומי לתאטרון בובות
הצגות ילדים ומבוגרים 13.8-8.8
כ– 10% הנחה בהצגת מינוי בתוקף; פרטים: טל' 5618514; www.traintheater.co.il

שיחי גלריה
ג', 19:0

פעילות לכל המשפחה
מגוון סדנאות, סיורים דרמטיים בגלריות, הפנינג אמנות למשפחות, חצר פעילה, שעות סיפור ועוד.
לבעלי מנוי משפחתי הנחה לסדנאות שמחירן מעל 10 ש"ח.

העפיפוניאדה ה-25 - שובר הנחה יישלח לבעלי מינוי משפחתי. לפרטים על האירוע

מחלקת המנויים משנה מדי פעם בפעם את ההטבות שהיא מציעה. אנא התעדכנו בחידושים.
כרטיס המינוי הוא כרטיס אישי ונושא את שמכם הפרטי. אנא דאגו להביאו בעת ביקורכם במוזיאון

 


פעילויות לילדים

הנחה לכל הסדנאות באגף הנוער (גם בחגים) ול"שני בספרייה"; שעת סיפור או יצירה בסדנת המיחזור בימי ג' חינם

ההטבה לבעלי מינוי משפחתי עם מדבקה בתוקף בדלפק הראשי של אגף הנוער


הטבות מבית

10% הנחה בחנות ובבית–הקפה במוזיאון ישראל ובבית טיכו ובקניית כרטיס כניסה לחברים המצטרפים אליכם לביקור במוזיאון

תאטרון החאן הירושלמי
25% הנחה ברכישת מנוי שנתי 50% הנחה ברכישת כרטיסים בודדים

בקופות התאטרון בהצגת מינוי ועליו מדבקה בתוקף; פרטים בטל ' 6718281

התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור 20% הנחה ברכישת מינוי שנתי

מינוי למגזין "ארץ אחרת" פרטים בטל' 6216112 ; 200 ש"ח במקום 240 ש"ח

מנויים וחברי אגודת הידידים מוזמנים לבקר חינם; בהצגת מינוי ועליו מדבקה בתוקף או כרטיס חבר האגודה

ובחיפה
במוזיאון חיפה לאמנות
במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית
במוזיאון הימי הלאומי
במוזיאון העיר חיפה

הגן הארכאולוגי, ירושלים — מרכז דוידסון טל' 6277550 אתר: http://www.pami.co.il
כ– 50% הנחה מהמחיר המלא בהצגת מינוי בתוקף

| לראש העמוד | שלח לחבר | הרשם כמנוי למידעון |          

         חנות המוזיאון
לצפיה בתמונה המלאה


שימו לב! החנות פתוחה גם ביום ג' מהשעה 10:00 טל' 6708994; 6332556

תכשיטי זכוכית רומית ב- 30% הנחה, גלויות וכרטיסי ברכה ב– 50% הנחה, כרזות - 50%, מבחר תכשיטים של אמנים ב– 25% הנחה
מבחר עבודות של אמנים (דודו גרשטיין, עמנואל, טלילה...) ב -25% הנחה, כלמוצרי אהבה - 30%


         שמור על קשר

מחלקת המנויים
טל' 6708855
members@imj.org.il


מוזיאון ישראל, ירושלים
ת.ד 71117, ירושלים 91710
טלפון: 670-8811 - 02
פקס: 677-1332 - 02

קווי אוטובוס: 9, 9א, 17, 25, 25א

אגף הנוער
טל' 6708835

חדר עיון לרישומים, להדפסים ולצילומים; ספריית ארטורו שוורץ בנושא דאדא וסוראליזם; מדור מפות ארץ–הקודש ע"ש נורמן ביר
בתיאום מראש בלבד; לרישומים להדפסים
לספרייה ולמדור המפות - טל' 6708853
לצילומים - טל' 6708843

מחלקת אירועים פרטיים והפקות מיוחדות
לפרטים: 02-6708985

events@imj.org.il

חנות המוזיאון ובית–הקפה
פתוחים בשעות הביקור
וביום ג' מן השעה 10:00
בית הקפה סגור בשבתות ובחגים
טל' בחנות: 6332556
shop@imj.org.il

מרכז המידע לאמנות ותרבות יהודית
ע"ש אן ואיזידור פאלק

בתיאום מראש בלבד: טל' 6771305

הספרייה
הספרייה סגורה עד לפתיחה מחדש של גלריות המוזיאון,
לעיון בקטלוג הממוחשב באינטרנט
http://israelmuseum.exlibris.co.il
library@imj.org.il

אגודת ידידי המוזיאון
טל' 6708815 , 6771344
www.imj.org.il/heb/about/friends.html

מרכז המידע לאמנות ישראל
חדר עיון ליד הספריה,
בתאום מראש בלבד: בטל' 6708018
artcent@imj.org.il
www.imj.org.il/israelartcenter/he

ארגון המתנדבים
טל' 6708925
volunteers@imj.org.il

מרכז קרן דורות
למידע וללימוד המגילות
ע"ש ג'וי גוטסמן אונגרליידר

המרכז סגור; מועד פתיחתו יפורסם באתר של המוזיאון

          | לראש העמוד | שלח לחבר | הרשם כמנוי למידעון |

להוספת שמך לרשימת הדיוור לחץ כאן

להסרת שמך מרשימת הדיוור לחץ כאן

למידע כללי טל' 02.6708811 | www.imj.org.il