חדרים אחרים, קולות אחרים: אמנות עכשווית מאוספי Frac

מ-14 ביולי עד 18 בנובמבר, 2006

מקום: הבניין לאמנות מודרנית ולאמנות עכשווית ע''ש נתן קמינגס

אמן: דגלס גורדון, אנג'לה בולוך ,מרילן נגרו, כן מוצגות יצירות של ג'וזף גריגלי, אן ליזלגארד, סיימון סטרליג, כריסטיאן בולטנסקי, אן ורוניקה ינסנס, מישל בלייזי, אן-מארי ז'נה, אלן סשה, דומיניק גונסלס-פורסטר, סילבי פלרי וארנוט מיק.

אוצר/ת: סוזן לנדאו

התערוכה בהשראת חדר הפלאות האירופי מן המאה ה-16 וה-17, והיא נתפסת כמסע במבוך של 17 חדרים; 17 חדרי פלאות ובהם מיצבים ופסלים מאת 30 אמנים צרפתים ואחרים מאוספי Frac - אוצר ובו אלפי עבודות ונקודות מבט מגוונות. Frac הוא שמו של מוסד צרפתי ייחודי שקם לפני 23 שנים ושם לו למטרה לחשוף יותר ויותר אנשים לאמנות העכשווית בצרפת.

האמן דגלס גורדון יצר מיצב הנקרא "מאלוהים אל האין" בו מפורטת רשימה ארוכה של פחדים אנושיים בשורה אחת צרה שרצה לאורך קירות כחולים. אנג'לה בולוך ביצירתה "שק שמח" יצרה אווירה היפנוטית הנובעת מן האור הכתום, החם והמסנוור שמפיצים 12 גופים כדוריים וגדולים הקבועים בקירות החדר, שקי ישיבה מפוזרים על הרצפה ועניינה של בולוך בחינת תגובתם של הצופים על עבודותיה וסוגי החוויה שהם חווים. מרילן נגרו יצרה סדרה של שמונה דיוקנאות ענק של בובות - "הן", 2001.
הדיוקנאות מבליטות את תכונת העמימות של הדימוי ושל המבט, שאינו באמת מבט שכן מקורו בעיניים חלולות. בובות אלה מוכרות באופן מטריד מפני שיופיין מעוצב על פי אידיאל היופי המערבי אך הן כמו מוצרים מסחריים עלומי-שם.